Директор лабораторії ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Олександр Малімон розповів, в яких овочах спостерігається найбільше вміст нітратів і як розпізнати «удобрену» продукцію.
Про це стало відомо під час прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНІПРО».
«При споживанні овочів і фруктів потрібно пам’ятати про те, що вони по-різному накопичують в собі нітрити. Найбільше нітритів містяться в серцевині плоду. Найбільш схильні до накопичення даних речовин рання капуста, полуниця, редис, листя салату, зелена цибуля, кріп, шпинат. На другому місці огірки, кабачки, цвітна капуста, морква. Найбезпечніші – це бобові, а також картопля, помідори, солодкий перець, брюссельська капуста. Варто пам’ятати, що не потрібно купувати ранні овочі і фрукти на стихійних ринках, де відсутній контроль їх якості. Також варто пам’ятати, чим більше плід, тим більше в ньому нітратів і стимулюють ріст речовин. Лук, кріп повинні бути насиченого зеленого кольору, мати свіжий зріз, а огірки повинні бути твердими і мати тонку шкірку. Молоду капусту слід вибирати легку і не дуже тверду, з зеленими блискучими листям. Перед вживанням рекомендується замочувати ранні овочі в солоному розчині близько 30 хвилин, щоб зменшити рівень вмісту нітратів », – сказав Олександр Малімон.
Олександр Малімон додав, що з початку 2019 року лабораторією Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області було проведено понад 65 тис. Лабораторних досліджень, в результаті яких не допущено до реалізації більш 3 тонн гнилої і забрудненої продукції, а також більше 500 кг овочів і фруктів з перевищеним вмістом нітратів.