В економіці України бджільництво відіграє важливу роль, адже забезпечує виробництво меду, воску, квіткового пилу, маточного молочка та прополісу. На сьогодні наша країна займає перше місце з виробництва меду серед країн Європи та третє серед країн світу.
Бджільництву завдають збитків різні хвороби та шкідники. Вони ослаблюють бджолині сім’ї, зменшують вихід продукції і навіть можуть стати причиною їх загибелі. Важливо вчасно виявити хворобу та почати лікування бджіл.
Найбільш розповсюдженими та небезпечними є заразні хвороби (вароатоз, нозематоз, європейський та американський гнилець). Вони уражують розплід і дорослих бджіл на пасіках.
Вароатоз – інвазійна хвороба, що завдає значних збитків бджільництву, збудником її є кліщ Varroa jacobsoni. Висока зараженість призводить до загибелі розплоду чи народження недорозвинених бджіл.
Нозематоз – інвазійна хвороба, що уражує робочих бджіл і маток. Хвороба спричинює порушення травлення, яке супроводжується проносом, ослабленням сім’ї чи навіть її загибеллю.
Гнилець спричинює загибель розплоду від ураження бактеріями. Американський гнилець уражує переважно запечатаний розплід, а європейський – личинок 3-4-х денного віку, які перетворюються на коричневу масу з кислуватим запахом. Перебіг хвороби тяжкий. Без своєчасного втручання бджолині сім’ї гинуть.
Важливе значення має санітарно-гігієнічний стан пасіки та своєчасна профілактика хвороб бджіл. Тому, звертаємо увагу пасічників на необхідність та важливість проведення лабораторних досліджень живих бджіл, підмору, розплоду, вощини на паразитарні та бактеріальні захворювання, це дозволить виявити інвазію та інфікування на ранніх стадіях, а в майбутньому отримати безпечні та якісні продукти бджільництва.
Зазначені дослідження можна провести на базі нашої лабораторії, більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті: https://dneprlabvet.com.ua/