Сьогодні ми хочемо привітати жінок з Міжнародним жіночим днем, або як ще прийнято називати цю дату – Міжнародний день боротьби за права жінок.

Трішки історії:
з середини XIX століття, передумовою 8-го березня стали страйки та мітинги в різних країнах світу. Саме в цей день 1857 року, працівниці фабрик Нью-Йорку вийшли на мітинги за жіночі права. Жінки хотіли отримати не тільки рівну з чоловіками оплату праці, а й зменшений з 16-ти годин робочий день. Також гострим питанням була можливість здобувати жінками освіту і голосувати на виборах. Саме завдяки цим демонстраціям з’явились жіночі профспілки.
У 1908 році знову у Нью-Йорку пройшов ще один мітинг з понад 15 тисяч робітниць. А через два роки у Копенгагені відбулась друга Міжнародна конференція працюючих жінок (Second International Conference of Working Women). Тоді лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін та активістка Роза Люксембург висунули ідею святкувати Міжнародний жіночий день на світовому рівні. Головною метою свята жінки назвали боротьбу за права жінок.


Хочемо побажати всім жінкам перемог! В такі важкі часи для нашої країни, перемога – найважливіше бажання! Рівності, сили і натхнення!

Категорії: Новини