Минулого тижня у Тернопільській області в рамках моніторингових досліджень фахівці Держпродспоживслужби відібрали проби у 12 водоматах трьох постачальників у різних мікрорайонах міста. Із них 6 проб показали позитивний результат по каліформах, причиною чого є недостатня або проведена неналежним чином дезінфекція ємкостей для тимчасового зберігання води.

Дослідження води у джерелі масового користування у с.Ступки виявило невідповідність за мікробіологічними показниками (містить каліформи). А у джерелі в с. Острів Тернопільського району вода відповідає нормам.

У квартирах тернополян, за результатами відбору проб, всі показники в нормі.

Усього в рамках проведення даного моніторингових досліджень в обласному центрі та об’єктах сіл і районів відібрано понад 180 проб води, проведено майже 3700 досліджень.

За результатами досліджень, які проводилися спеціалістами минулого тижня, можна з впевненістю сказати що у водозаборах «Тернопільський» та «Верхньо-Івачівський» вода відповідає нормативним документам.

Якість води у басейні ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту у м. Тернопіль, відповідає нормі, однак є незначні перевищення рівня хлору.

Якість води у басейнах ДЮСШ №2 та Спорткомплексу «Політехнік» ТНТУ ім. Івана Пулюя відповідає нормам.

Дослідження усіх проб води проводилося:

– на токсичні елементи: (свинець, цинк, мідь);

– за фізико-хімічними показниками: (Ph, нітрити, хлориди, сульфати, загальна твердість, амоній, окислюваність, залізо, хлор залишковий, сухий залишок);

– за мікробіологічними показниками: (загальне мікробне число, колі форми, ентерококи);

– за органолептичними показниками (смак, присмак, запах під час нагрівів).

Дослідження у місті Тернополю ще тривають, будуть також перевірятися школи, дитячі садочки, лікарні. Проби води у цих закладах згідно з планом-графіком будуть відібрані в четвертому кварталі поточного року.

Джерело — Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *