В липні 2017р на базі Одеської державної академії технічного регулювання та якості проведена перепідготовка завідуючих лабораторій, завідуючих відділів, менеджерів з якості та аудиторів лабораторій на тему «Аналіз вимог ДСТУ ISO/ІЕС 17025:2006 та проведення аудиту в лабораторії».
Навчання проводили:
– Директор Інституту підвищення кваліфікації у сфері технічного регулювання та споживчої політики (м. Київ), доктор фізико-математичних наук, професор В.М. Новіков (віце-президент EUROLAB-UKR);
– Директор ТОВ «Навчально-консультаційний центр “Євроакадемія”», кандидат технічних наук В.В. Новіков.
У навчальному курсі прийняли участь фахівці Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини: завідувач відділу метрології та контролю за системою якості, лікар ветеринарної медицини Мосіна Людмила Анатоліївна; завідувач бактеріологічного відділу, лікар ветеринарної медицини Боровик Ірина Володимирівна та провідний лікар ветеринарної медицини, метролог Вовк Катерина Миколаївна.
Тема навчання:
- Акредитація та взаємне визнання результатів випробувань. Формування сучасних вимог до компетентності лабораторій.
- Елементний аналіз ДСТУ ISO/ІЕС 17025:2006 та документальне оформлення системи менеджменту.
- Аудит лабораторії на відповідність вимогам ДСТУ ISO/ІЕС 17025:2006.
- Вимоги проекту ДСТУ ISO/ІЕС 17025.
- дотриманню сталої професійної практики;
- результативності та ефективності встановлення в задоволенні потреб та очікувань замовників та інших зацікавлених сторін (працівників лабораторії, постачальників, суспільства) для досягнення конкурентної переваги;
- відповідності діяльності лабораторії вимогам міжнародних та національних стандартів з метою визнання результатів випробувань на міжнародному рівні;
- постійному поліпшенню показників діяльності лабораторії;
- забезпеченню безпеки суспільства завдяки високому рівню достовірності результатів випробувань;
- зниженню витрат завдяки попередженню виникнення невідповідностей;
- постійному вдосконаленню професійної майстерності персоналу.
Після проходження через процес акредитації і отримання свідоцтва акредитації, лабораторія отримує цілком відчутні переваги:
- – офіційне визнання рівня якості своїх послуг і своєї компетенції в галузі акредитації;
- – переваги участі в тендерах;
- – визнання досліджень протоколів на міжнародному рівні.
Для підтримки системи якості випробувань необхідно проводити внутрішні та зовнішні аудити (оцінка придатності).
При навчанні аудиторів розглядалися питання: принципи аудита, методи роботи аудитора, визначення невідповідностей та їх кваліфікація, звітування.
При розгляді проекту нової версії ДСТУ ISO/ІЕС 17025 акцентували увагу на нові терміни та визначення понять у розділах «Вимоги до управління», «Персонал», «Устаткування».
0 коментарів