Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) – система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.

Система RASFF була створена в 1979 році, засновниками були Бельгія, Данія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди та Сполучене Королівство. Інші країни-члени отримали доступ до RASFF, щойно вступили до Європейського Союзу. 

У відповідності з Регламентом Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 178/2002 від 28 січня 2002 року, а саме з метою ефективного здійснення моніторингу будь-яких ризиків, пов’язаних із захистом здоров’я та безпечністю харчових продуктів, Держпродспоживслужба отримує повідомлення, що передаються через систему швидкого сповіщення, та здійснює всі необхідні заходи, які спрямовані на виявлення непридатних харчових продуктів. 

У разі ввезення на територію України та введення в обіг, зазначених у інформаційному повідомленні RASFF, небезпечних харчових продуктів або кормів, імпортер має здійснити відклик таких продуктів та вжити заходів для повернення їх до експортера або утилізації відповідно чинного законодавства.