Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженими продуктами харчування або водою.

 Кишкові інфекції передаються через уживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Саме влітку значно збільшується вірогідність їх виникнення серед дорослих і дітей. Інкубаційний період може тривати від одного дня до тижня, найчастіше становить 2-3 дні.

Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах і овочах.

Потрапивши до їжі, хвороботворні бактерії дуже швидко розмножуються. Багато з них виділяють отруйні продукти життєдіяльності  (токсини), які діють на нервові центри кишківника, що призводить до виділення в нього невластивої йому рідини. Бактерії, потрапляючи на слизову оболонку кишківника, активно розмножуються і викликають запалення та ерозію тканин. Від цього підвищується температура та виникає блювота.

Симптоми кишкових інфекцій проявляються у вигляді діареї та загальної інтоксикації організму: нудота, діарея, головний біль, зневоднення організму, підвищена температура, млявість, болі у животі. За перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря!

 

           З метою профілактики кишкових інфекцій необхідно:

– ретельно мити руки з милом перед та після туалету, перед вживанням їжі та її приготуванням;

– не купувати продукти харчування на стихійних ринках, де якість та безпечність продуктів не перевіряється, а продавці реалізують продукцію без холодильників, медичних оглядів та часто в антисанітарних умовах;

– перед вживанням молока та молочних продуктів, які придбані на агропродовольчих ринках, обов’язково проводити їх термічну обробку;

– не допускати споживання продуктів сумнівної якості та з вичерпаним терміном зберігання;

– для дотримання питного режиму та приготування їжі використовувати питну воду гарантованої якості (фасовану, бутильовану, тощо) або з централізованих джерел водопостачання; при децентралізованому водопостачанні (колодязі, криниці) воду перед вживанням слід кип’ятити;

– ретельно мити овочі й фрукти проточною водою, для споживання дітьми – обдавати окропом;

– не допускати залітання мух, які можуть переносити збудників захворювань, до житлових приміщень, особливо тих, де зберігаються продукти та перебувають діти.

        

Про що ще важливо пам’ятати для профілактики кишкових інфекцій? Готуйте менші порції – якщо готувати стільки, скільки можете з’їсти за один прийом їжі, можна уникнути псування залишків. Зберігайте мінімальні запаси продуктівзакуповуйте лише необхідну кількість продуктів, що швидко псуються.

Якщо у вас є сумніви щодо якості придбаних продуктів харчування або якості води, Ви можете звернутися до нашої лабораторії для визначення показників безпеки та придатності для споживання.

      Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж її лікувати. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких, а особливо дітей!