Захищають Україну не тільки люди, а і чотирилапі друзі. Їх допомога в розмінуванні, виявленні переміщення і зберігання вибухових речовин, зброї і боєприпасів надзвичайно важлива. 

Допомагає тваринам, які беруть участь у війні, єдиний в Україні “Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини” на чолі із Кирилом Чумаковим, який базується у Хмельницькому. Фахівці шпиталю їздять на прифронтові та деокуповані території, а також лікують домашніх улюбленців вимушених переселенців у Хмельницькому.

Шпиталь було створено на другий день повномасштабного вторгнення рф в Україну на базі районної державної лікарні ветеринарної медицини. Завдяки професіоналізму працівників, врятовано тисячі поранених, хворих домашніх та службових тварин і пернатих.

За останній рік ветлікарі шпиталю їздили в Ірпінь, Бучу, Ворзель та інші звільнені українські міста для допомоги чотирилапим. Також відвідали контактні зоопарки з-під Києва і Харкова, де було прооперовано осла, поні та двох верблюдів. Тварини постраждали внаслідок терористичних дій російської агресії, наприклад у поні був осколок.

Шпиталь отримує допомогу від благодійників, волонтерів та громадських організацій, які передають для тварин корм, а також медикаменти, інструменти, перев’язувальні матеріали.

 

Джерело https://dpss.gov.ua/news/pershyi-viiskovyi-veterynarnyi-shpytal-stoimo-na-zakhysti-zdorovia-tvaryn

Категорії: Новини