5 вересня поточного року Мінюстом зареєстровано наказ Мінагрополітики № 431 від 07.08.2017 «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур».
Інструкцію розроблена Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно із Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за участі громадських організацій та наукових установ.
Метою прийняття наказу є забезпечення епізоотичного благополуччя в Україні.
Довідково
Ящур – гостра, висококонтагіозна хвороба тварин що відносяться до ряду парнокопитних підряду жуйних, а також сімейства свиней та виду Camelus bactrianus з сімейства верблюдових. Хвороба проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів – вим`я, а у молодих тварин враженням міокарда та скелетних м`язів.
До вірусу ящуру сприйнятливі велика рогата худоба, свині, вівці, кози, верблюди, буйволи, яки, олені, косулі, джейрани, сайгаки, тури, лосі, кабани, антилопи, слони, ведмеді, зебри та інші парнокопитні.
На ящур може хворіти й людина. Люди заражаються при споживанні не обеззараженого молока від хворих тварин.
Ящур спричиняє значні економічні втрати через зниження молочної та м’ясної продуктивності, втрату відтворювальних функцій тварин, загибель хворих тварин і є причиною обмежень при здійсненні міжнародної торгівлі.
Міжнародним епізоотичним бюро (далі – МЕБ) ящур віднесено до особливо небезпечних хвороб, які підлягають повідомленню. У 2001 році через ящур, у Великій Британії, Ірландії, Франції та Нідерландах довелось знищити 6 млн. тварин що спричинило збитки які оцінюються у 11 – 12 млрд $ США.
Наразі Україна має статус держави, вільної від ящуру без проведення вакцинації.
Джерело — Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
0 коментарів