24 та 25 липня 2017 року на базі Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України відбувся семінар з написання наукових робіт і дотримання етичних та правових норм в межах Програми з написання наукових робіт (Science Writing Mentorship Program).

У семінарі прийняли участь фахівці Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини: директор ДРегДЛВМ Малімон Олександр Григорович; заступник директора ДРегДЛВМ, завідувач відділу прийому та реєстрації патологічного матеріалу Ситник Наталія Миколаївна; завідувач вірусологічного відділу Ніконова Марина Миколаївна; завідувач відділу імунологічних досліджень Кремень Ольга Валентинівна; завідувач бактеріологічного відділу Боровик Ірина Володимирівна; завідувач хіміко-міко-токсикологічного відділу Васильєва Ольга Миколаївна; лікар ветеринарної медицини вірусологічного відділу Ноженко Наталія Олександрівна; лікар ветеринарної медицини хіміко-міко-токсикологічного відділу Дернова Юлія Валеріївна; лікар ветеринарної медицини відділу імунологічних досліджень Яковенко Анна Сергіївна; лікар ветеринарної медицини відділу прийому та реєстрації патологічного матеріалу Бондар Аліна Вікторівна.

Семінар організували та провели:

Девід Мустра, Менеджер з науково-дослідницької діяльності

Аліна Ковальчук, Епідеміолог та асистент наукового відділу

Олена Нестерова, Спеціаліст з епідеміології та здоров’я людини

Оксана Шульга, Координатор наукових проектів

В рамках ознайомчого курсу програми головна увага акцентована на стратегії написання наукових робіт з огляду на міжнародні стандарти та загальноприйняті практики серед представників наукової спільноти.

Під час проведення семінару, розглянуто наступні питання:

─ Програма з написання наукових робіт, її цілі та результати. Досвід проведених Симпозіумів.

─ Наукова концепція: визначення цільової аудиторії; формулювання основного повідомлення; вибір цільових журналів; сумнівні видавництва та інші підводні камені.

─ Етичні та правові норми в науковому середовищі. Самоплагіат та повторна публікація раніше опублікованих статей.

─ Огляд літератури: доступ до наукових робіт; онлайн-інструменти для пошуку літератури; створення власної бібліотеки та довідкових баз даних.

─ Написання наукових робіт. Розділи наукової статті; порядок написання та планування доповіді/статті.

Практичне заняття

Аналіз опублікованих матеріалів українською та російською мовами для визначення основних помилок та відмінностей від міжнародних норм та етичних стандартів.

 


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *