При скринінгу вод басейну Дніпра виявили десятки тисяч хімічних сполук, розповіли у відомстві.

В Україні під час скринінгу вод басейну Дніпра виявили 2 тисячі забруднюючих речовин і майже 65 тисяч хімічних сполук.  Про це заявив глава Мінекології Роман Абрамовський, повідомляє Укрінформ в четвер, 25 лютого.

“Ми виявили, що значне забруднення створюють лікарські засоби і їх сліди, зокрема засоби, які використовуються при лікуванні COVID-19”, – сказав Абрамовський.

Також виявили навіть сліди агрохімікатів і пестицидів, заборонених ще в 60-х роках ХХ століття, що свідчить або про неналежне зберіганні, або про використання цих речовин всупереч забороні.  Походження таких забруднень стане окремим предметом дослідження контролюючих органів.

Заступник міністра Михайло Хорев додав, що скринінг водних басейнів України виявив 17 додаткових специфічних забруднюючих речовин в басейні Дону, 18 – в басейні Дністра та 21 – в басейні річки Дніпро.

“Скрізь ми фіксуємо важкі метали, підвищення концентрації пестицидів і агрохімікатів”, – сказав Хорев.

 

Нагадаємо, що в Україні погіршується стан лісів.  За рік українські ліси зазнали збитків на 312 млн грн через порушення законодавства з охорони природи, кажуть в Держекоінспекції.

Також повідомлялося, що в Україні будуть відслідковувати викиди парникових газів.  В атмосфері парникові гази грають ту ж роль, що і скляні стінки оранжереї – пропускають частину сонячних променів і утримують їх над землею.  Завдяки цьому тепло не розсіюється навколо всієї планети.

 

Іст. https://korrespondent.net/ukraine/4331756-v-mynekolohyy-rasskazaly-chem-zahriaznen-dnepr