При постійних інвестиціях у 5-річному циклі Україна зможе відійти від імпорту і розвивати внутрішнього виробника молока. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час XIV Міжнародного молочного конгресу.

 «Тваринництво і молочна галузь є важливою складовою земельної реформи і ми розуміємо, що відновлення діалогу її представників з Мінагрополітики є першочерговим етапом для трансформації галузі. Для цього ми провели низку консультацій і серед залучених сторін були й представники Асоціації виробників молока. У нас є чітке розуміння куди рухатися далі», – сказав Роман Лещенко.

Він зауважив, що для галузі зараз гостро стоїть питання імпортозаміщення.

  «У нас протягом першого кварталу цього року імпортовано сирної продукції на 120 млн доларів. Для порівняння, минулого року за цей же період імпорт складав 90 млн. На жаль, існує недобросовісна конкуренція і ми розглядаємо питання захисних мит для нашої молочної галузі», – додав Міністр.

Роман Лещенко наголосив, що у Мінагрополітики вже працюють над вдосконаленням програми державної підтримки. При постійних інвестиціях у 5-річному циклі Україна зможе відійти від імпорту і розвивати внутрішнього виробника молока.

  «Багато часу і зусиль було направлено на ліквідацію дуалізму, тобто підпорядкування всіх напрямків аграрного сектору під одне міністерство. І ми це зробили. Наразі на першому плані для нас — коригування державної політики в молочній галузі та скотарстві для створення максимально сприятливих умов», –  резюмував Роман Лещенко.

 

 

 

 

Іст.https://tripoli.land/news/v-ukrayini-planuyut-stvoriti-horoshi-umovi-dlya-virobnikiv-moloka