24 липня в Офіційному віснику України опубліковано наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства від 14 липня 2020 № 1329, яким затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів.

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

 

 

Зазначені міжнародні сертифікати призначені для супроводу продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України та свідчать про їхню безпеку.

 

 «Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів.  Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі », – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Глущенко.

 

За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

 

 «Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли.  Вони можуть використовуватися бізнесом в будь-який момент часу, при відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів.  Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступними більш безпечні харчові продукти для українських споживачів », – додав Сергій Глущенко.

 

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи.  Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

 

свіже м’ясо різних видів – 16 форм;

корми для тварин і кормові матеріали для кормів, в т.ч.  сіно і солома – 11 форм;

молоко і молочні продукти – 5 форм;

яйця та продукти з них – 2 форм;

риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири та продукти переробки жиру і ін. продукти тваринного походження – 38 форм.

 

 

Іст. https://latifundist.com/novosti/51259-v-ukraine-izmenyatsya-formy-mezhdunarodnyh-sertifikatov-dlya-importa-produktov-zhivotnogo-proishozhdeniya