Ціна на свинину після квітневого зростання влітку стабілізується на довеликодньому рівні. Так вважає голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

  «Як ми і прогнозували, після невеликого просідання у другій половині березня на початку квітня ціни на свинину почали рухатися вгору, сягнувши середньої позначки в 43,3 грн/кг», – зазначив він.

Попит на свинину традиційно зростає перед теплими великодніми та травневими святами – українці закуповують її для барбекю.

В асоціації «Свинарі України» очікують, що напередодні Великодня живець свиней забійних кондицій може подорожчати до 48-48,5 грн/кг.

  «Надалі – в кінці весни та влітку – ми прогнозуємо збереження цін на свинину на довеликодньому рівні, – зазначив Сергій Касьянов. – Здешевлення не варто очікувати через літній сезон м’яса на природі, а також збільшення цін на зернові, що призвело до зростання витрат на виробництво свинарської продукції через подорожчання на комбікорми інколи на 40% проти аналогічного періоду минулого року».

На думку експерта, попит українців на свинину зростає і не може бути задоволений за рахунок імпорту.

  «Ми бачимо, що обсяги імпорту свинини в нашій країні падають: у березні більш ніж на третину менше, ніж у лютому, – підкреслив Сергій Касьянов. – Зниження обсягів імпорту свинини пояснюється зростанням попиту й цін на європейських ринках – майже на 12% з початку березня. Звичайно ж, європейським виробникам вигідніше реалізовувати свою продукцію на ринках ЄС з вищим платоспроможним попитом, ніж експортувати до України».

 

https://tripoli.land/news/vlitku-tsina-na-svininu-povernetsya-na-dovelikodniy-riven-prognoz