Сьогодні антибіотики широко застосовуються для лікування і профілактики різних захворювань.

Наявність антибіотиків у харчових продуктах негативно впливає на здоров’я людини. При перевищенні допустимих рівнів, вони можуть проявляти токсичні та алергічні властивості. Крім того, у людей, які вживають такі продукти розвивається імунітет до прийому антибіотиків (групи застосовуваних антибіотиків при лікуванні захворювань у людей і сільськогосподарських тварин однакові). Тож для отримання ефекту при лікуванні потрібні дедалі сильніші препарати.

Незважаючи на те, що використання антибіотиків дозволено, виробники м’яса та молока повинні гарантувати, що залишковий вміст антибіотиків у їх продукції не перевищує максимально допустимих рівнів.

Встановлений законодавством багатьох країн порядок передбачає необхідність обов’язкової витримки тварин перед забоєм, під час якої вміст антибіотиків у крові і тканинах тварин поступово знижується до безпечного рівня. Контроль за наявністю залишкових кількостей антибіотиків потрібен на всіх стадіях виробництва, особливо готової продукції.

В Україні питання безпечності харчових продуктів контролюється на державному рівні (Державні санітарні норми та правила. «Медичні вимоги до якості харчових продуктів та продовольчої сировини).

В Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини у відділі моніторингових досліджень та ветеринарно-санітарної експертизи залишкову кількість антибіотиків визначають у м’ясі та м’ясних продуктах (мікробіологічний метод), яйцях, молоці (Charm Chloramphenicol тест). Продукцію тваринництва досліджують на наявність тетрацикліну, бацитрацину (цинкбацитрацину), хлорамфеніколу (левоміцетину), стрептоміцину, пеніциліну.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *